Proč nám věřit

Vznikli jsme jako společnost lidí z krátkodobých pronájmů, z realitních kanceláří a od developerů. Dali jsme dohromady něco, co jsme již okrajově pro klienty dělali, protože to po nás chtěli:

  • naši klienti si kupovali nemovitost jako investici, ale nechtěli být otroky svých podnájemníků. Chtěli mít příjem bez starostí.
  • Krátkodobé pronájmy města stále více regulují a navíc rozčilí ostatní lidi v domě, což naši klienti nechtějí – spousta z nich má děti a koupili pro ně byt do budoucna, až vyrostou.
  • Jeden z našich partnerů vlastní regionální realitní kancelář a má řadu klientů pro zařízování pronájmů. 90% bytů se pronajímá v průměru jen na jeden rok, někdy i kratší dobu. Potom přichází náročné období přebírání bytu, kontrol, přepisování energií, předávání klíčů, výměna zámku a hledání nového podnájemníka. V závislosti na umístění bytu to celé trvá od 1 měsíce výš, kdy majitel přichází o příjmy, platí poplatky a dodatečné náklady (zámky/klíče, malování). Kromě toho se majitelé bytů účastní prohlídek, aby si podnájemníka vybrali, což je stojí další čas (a tedy i peníze). Cca 3. rok se tito lidé začínají ptát, jestli by ty pronájmy nešly nějak jinak, ale dlouhodobě, aby tohle nemuseli pořád absolvovat.
  • Pronajímání bytů je výhodným zúročením peněz, ale vyžaduje řadu zkušeností. Potenciální problémy přichází nečekaně, ale když se občas objeví, bývají velmi finančně nákladné a časově náročné. Dlouhodobý pronájem jinému subjektu tyto situace výrazně omezí.